Jak Schudnąć

3 Naturalne Spalacze Tłuszczu (Potwierdzone Naukowo)

By  | 

naturalne spalacze tłuszczu

Poszukujesz naturalnych spalaczy tłuszczu, by jak najszybciej przywrócić atrakcyjny wygląd swojego ciała? Dobrze trafiłeś, ponieważ w tym wpisie poznasz trzy rzeczy, jakie warto włączyć do swojej diety, by przyspieszyć zrzucanie zbędnych kilogramów oraz uchronić się przed ich powrotem.

Naturalne spalacze tłuszczu, które faktycznie działają.

Na wstępie chcę jeszcze zaznaczyć, że przedstawiona tutaj kolejność nie ma żadnego znaczenia, jeśli chodzi o skuteczność działania.

Pieprz kajeński

Bardzo popularna przyprawa, która dość szybko wpadła w szufladkę naturalnych spalaczy tłuszczu.

Wszystko za sprawą zawartej w niej kapsaicyny. To właśnie temu składnikowi pieprz kajeński zawdzięcza nie tylko swoją piekelną naturę, ale również wiele ciekawych właściwości.

Kapsaicyna według dostępnych badań wspomaga odchudzanie na dwa sposoby.

Po pierwsze zwiększa metabolizm, czyli sprawia, że ciało spala więcej kalorii.

Po drugie spożywana przed posiłkami sprawia, że zwyczajnie jemy mniej.

Na tym jednak nie koniec dobroczynnych właściwości kapsaicyny, gdyż okazuje się, że dodatkowo poprawia ona trawienie, obniża zły cholesterol i nawet zwiększa odporność organizmu.

Osobiście pieprz kajeński lubię dodawać do swoich posiłków, ale nic nie stoi przeszkodzie, byś wymieszał go z wodą oraz wyciśniętą cytryną i w ten sposób stworzył piekielny napój, który posiada długą listę korzyści zdrowotnych.

Mała czarna

Drugi kandydat, którego nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu to kawa.

Za odchudzające właściwości kawy odpowiedzialna jest oczywiście zawarta w niej kofeina będąca popularnym składnikiem wielu komercyjnych spalaczy tłuszczu.

Kofeina na proces odchudzania działa podobnie jak kapsaicyna, czyli podkręca metabolizm i świetnie sprawdza się jako supresant głodu. Jednak jej działanie jest silniejsze i bardziej odczuwalne, niż pieprzu kajeńskiego.

Co ciekawe kawa jest również całkiem dobrym źródłem antyoksydantów, których nigdy za wiele w diecie typowego mężczyzny.

W tym miejscu muszę zaznaczyć jedną ważną rzecz. Nie namawiam Cię do picia dużych ilości kawy. Z tym trunkiem jak z wieloma innymi rzeczami trzeba uważać.

Kawa jest bezpieczna dla zdrowia i możesz z niej czerpać sporo korzyści pod warunkiem, że pijesz ją raz na jakiś.

W sytuacji gdy kawa staje się Twoim sposobem na rozpoczęcie każdego dnia lub regularnie używasz jej do chwilowego podniesienia energii, to jesteś na dobrej drodze do zrobienia sobie krzywdy. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Dodatkowo musisz pamiętać, że częste picie kawy zwiększa tolerancję na kofeinę, więc jej nadużywanie może z czasem osłabiać wszystkie pozytywne efekty.

Zielona herbata

Kandydat numer trzy na naturalny spalacz tłuszczu to znana chyba wszystkim zielona herbata.

Ten liściasty napar potrafi wspomóc odchudzanie nie tylko za sprawą zawartej w nim kofeiny (oczywiście mniejsze ilości niż w kawie), ale również dzięki temu, że jest źródłem czegoś o nazwie EGCG.

Jakbyś nie wiedział, EGCG jest jednym z najsilniejszych antyoksydantów. Sto razy silniejszym niż witamina C.

Związek ten podobnie jak kofeina często pojawia się w sklepowych spalaczach tłuszczu jako czynnik zwiększający metabolizm oraz nasilający zużywanie zgromadzonych zapasów tłuszczu.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że kofeina i EGCG po części działają innymi mechanizmami, więc wzajemnie nasilają swoje działanie w procesie usuwania zbędnych kilogramów.

Swoją drogą zieloną herbatę powinieneś pić niezależnie od wyglądu chociażby dlatego, że jest po prostu bezpieczniejszym niż kawa źródłem cennych antyoksydantów.

Ważna sprawa na koniec

Poznałeś trzy naturalne spalacze tłuszczu, których działanie zostało potwierdzone w licznych badaniach. Jednak zanim zaczniesz spożywać je w ogromnych ilościach z nadzieją, że szybko i bez wysiłku zmienisz wygląd swojego ciała, to musisz wiedzieć o jednej rzeczy.

Producenci suplementów o tym nie mówią, ale prawda jest taka, że efekty płynące ze spożywania naszej „palącej trójki” (również w postaci ekstraktów) są znikome w stosunku do rezultatów, jakie uzyskasz dzięki prostym zmianom w diecie i podjęciu aktywności fizycznej.

Dlatego nie postrzegaj wymienionych w tym wpisie rzeczy jako magicznego sposobu na uzyskanie super sylwetki bez wysiłku. Takie coś nie istnieje.

Niemniej zieloną herbatę i pieprz kajeński warto włączyć do diety chociażby ze względu na ich liczne korzyści zdrowotne.

Jeśli zaś chodzi o efekty odchudzające, to może nie pojawią się one w ciągu kilku dni, ale na przestrzeni miesięcy mogą już mieć swój wkład w poprawę Twojego wyglądu.

Z kolei wszystkich, którzy myślą trzeźwo i chcą zobaczyć realne efekty jak najszybciej, zapraszam do pobrania mojej gotowej listy zakupów tutaj.

dieta dla mężczyzn

2 Comments

 1. Rafał Sachanowicz

  Luty 19, 2016 at 10:05 pm

  Tak patrzę wstecz i faktycznie trochę już się zabierało tu tekstów. Dobrze wiedzieć, że podobają się czytelnikom :) Jeśli zaś chodzi o zieloną kawę, to widzę, że obecnie bardziej działa badaniach sponsorowanych przez jej producentów… Być przyszłość przyniesie więcej ciekawych informacji. Korzystałeś z niej osobiście?

 2. Michał

  Luty 16, 2016 at 9:31 pm

  Zamiast Kawy proponuję zainteresować się zieloną Kawą ;) z pewnością warta artykułu tutaj.

  Stary… zastrzele Cie… miałem wziąć się za robotę a trafiłem na ten blog i 30 zakładek w kartach otwarte… Świetna robota :D.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *