Jak Schudnąć

Ćwiczenia Na Boczki – Nie Tylko Kobiecy Problem

By  | 

ćwiczenia na boczki dla mężczyzn

Czy Ćwiczenia Na Boczki Dają Pozytywne Efekty?

Boczki zwane też uchwytami miłości są już zmorą nie tylko kobiet, ale i mężczyzn. Te dwa małe dodatki do sylwetki skutecznie psują jej atrakcyjne kontury i po prostu wyglądają brzydko, gdy “wylewają się” spod ubrań. Jest to obecnie bardzo popularny problem, więc uznałem, że warto napisać coś więcej na temat i jasno powiedzieć jakie ćwiczenia na boczki są najlepsze i czy w ogóle takie podejście ma sens.

Na wstępie chciałbym od razu wylać kubeł zimnej wody na głowy wszystkich mężczyzn, w którzy wierzą, że ćwiczenia na boczki istnieją. Prawda jest taka, że NIE jesteśmy w stanie redukować tłuszczu w wybranych przez siebie miejsca. Jeśli ktoś twierdzi inaczej i składa Ci takie obietnice, to zwyczajnie nie wie, jak działa ludzkie ciało lub chce od Ciebie wyciągnąć pieniądze.

Tak samo nie istnieją ćwiczenia, które wytapiają tłuszcz z brzucha. A Wykonywanie popularnych brzuszków nie przyniesie Ci żadnych zadowalających efektów. Naprawdę nie rozumiem, dlaczego tak wiele osób niepotrzebnie katuje się tym ćwiczeniem z nadzieją, że jakoś zmieni ono wygląd ich otłuszczonego brzucha.

Zapomnij o magicznych ćwiczeniach na brzuch czy ćwiczeniach na boczki. W ten sposób tylko tracisz czas, energię, motywację i wiarę w siebie.

Dlatego raz na zawsze zapamiętaj ćwiczenia na boczki NIE ISTNIEJĄ.

Chcesz poznać prawdziwy przepis na eliminację boczków?

Zajmij się wytapianiem tłuszczu z całego ciała do momentu, w którym zacznie ono sięgać po zasoby zgromadzone właśnie w boczkach. Niestety rzadko dzieje się to w początkowym etapie odchudzania.

Pretensje w tym przypadku możemy mieć do “wrednej” natury, ale niestety ma ona nasze żale w głębokim poważaniu.

Jak widzisz, walka z boczkami opiera się na tym samych zasadach, co walka z tłuszczem zgromadzonym w innych miejscach.

Jednak warto wiedzieć, że boczki są wyjątkowe pod pewnym względem. Otóż nieodpowiednie podejście do tematu ich zwalczania jest w stanie jeszcze bardziej pogorszyć wygląd okolic brzucha.

Dlaczego Ćwiczenia Na Boczki To Kiepski Pomysł

Jak już wspominałem nie jesteśmy w stanie usunąć tłuszczu z wybranych przez siebie okolic. Z kolei tkankę mięśniową możemy powiększyć w dokładnie sprecyzowanych miejscach. Co z tego wynika? Dla jasności posłużę się prostym przykładem.

Mnóstwo ludzi walczących z boczkami żyje przekonaniu, że należy trenować ten rejon, aby pozbyć się z niego tłuszczu. Teraz pomyśl, co się stanie, jeśli ktoś mocno skupi się na ćwiczeniu okolic boczków i zignoruje fakt, że do chudnięcia potrzeba ujemnego bilansu kalorycznego. Otóż tkanka tłuszczowa pozostanie na swoim miejscu, a mięsień otrzyma dobre warunki do rozwoju. Efekt? Boczki staną się jeszcze BARDZIEJ widoczne, gdyż tłuszcz zostanie wypchnięty przez rozwijające się pod nimi mięśnie. Z tego powodu osoby z brzuszkiem powinny za wszelką cenę unikać trenowania tego obszaru.

Przestań wykonywać często polecane ćwiczenia na boczki:

 • planki boczne,
 • dynamiczne skręty tułowia,
 • brzuszki ze skrętem tułowia,
 • boczne skłony ze sztangielką.

Powyższe ćwiczenia są dobrym pomysłem, ale tylko dla osób z małą ilością tłuszczu.

Co w takim razie robić?

Kupić trzy kilogramy suplementu zwanego cierpliwością i połączyć go z dietą o ujemnym bilansie kalorycznym oraz treningiem, który zmusza do działania całe ciało. Im więcej mięśni zapędzisz do ostrej pracy, tym więcej kalorii spalisz. Katowanie się dużą ilością brzuszków nie jest w stanie osiągnąć tego celu.

Na koniec chciałbym napisać jeszcze jedną ważną rzecz.

Prawda jest taka, że brzucha bez boczków nie wypracujesz samym treningiem. Ćwiczenia na brzuch są tylko dodatkiem do tego celu, a fundamentem jest DIETA. Dlatego większość swojej energii włóż nie w trening ciała, ale umysłu, bo dużo ważniejsze jest to, co zjadasz.

PS. Gdyby w Twojej głowie pojawiła się myśl w stylu: “nie stać mnie na dietę”, to musisz wiedzieć, że jest to gadanie przegrańców. Jeśli było Cię stać na to, by przytyć, to stać Cię na to, by schudnąć!

(NOTKA: Zastanawiasz się, jakie produkty powinieneś wybierać, by jeść jak mężczyzna? Pobierz gotową listę zakupów. Przestań rozmyślać i zacznij działać! Pobierz Tutaj )

dieta dla mężczyzn

4 Comments

 1. Rafał Sachanowicz

  Maj 7, 2015 at 1:18 pm

  Mocno na to liczę :)

 2. dziedzic

  Maj 6, 2015 at 12:41 pm

  Dzięki :-) Panie Rafale obalimy Bronka?

 3. Rafał Sachanowicz

  Maj 5, 2015 at 1:15 pm

  Mówisz i masz :) Jeden z dwóch kolejnych wpisów zrobię na ten temat. Pozdrawiam.

 4. dziedzic

  Maj 5, 2015 at 11:06 am

  Panie Rafale, a kiedy będzie wpis o wyczerpanych nadnerczach?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *