Dieta Dla Mężczyzn

3 Rzeczy Jakich Nie Jeść Na Diecie

By  | 

czego nie jeść na diecie

Ogranicz 3 pokarmy i zmniejszaj brzuch każdego dnia!

W tym wpisie przedstawiam trzy produkty, których eliminacja lub nawet ograniczenie w diecie znacznie ułatwi Ci osiągnięcie celu, jakim jest odkrycie mięśnie brzucha.

Produkt #1

Czy wiedziałeś, że większość mężczyzn każdego dnia spożywa substancję, która na skanach mózgu swoim działaniem przypomina kokainę?

Zastanawiasz się, o co chodzi?

O niepozorny biały cukier, który znajduje się chyba w każdym współczesnym domu.

Niestety mało osób wie, że jest on dla organizmu trucizną!

Dodatkowo problem z cukrem jest taki, że jest on uzależniający, ponieważ powoduje wydzielanie opiatów, stymulujących układ nagrody w mózgu i w efekcie wywołują uczucie zadowolenia.

Jakby tego było mało, cukier ma jeszcze jedną metodę na „przywiązanie” do niego organizmu.

Po każdej nowej dawce cukru odczuwamy wzrost energii. Niestety szybko po nim przychodzi jej spadek, który sprowadza nas do jeszcze niższego poziomu, niż byliśmy przed zażyciem cukrowej dawki. Co wtedy robimy? Sięgamy po kolejną. I tak przez cały dzień… Efekt? Dostarczamy sobie większe ilości kalorii, niż potrzebujemy, a to oczywiście prowadzi do gromadzenia tkanki tłuszczowej na brzuchu.

Dodam jeszcze, że cukier nie tylko „zachęca” nas do spożywania większych ilości kalorii, ale również szkodzi nam poziomie hormonalnym. Każda porcja cukru sprawia, że w ciele podnosi się poziom insuliny, co powoduje szereg różnych reakcji w ciele, a jedną istotną z naszego punktu widzenia jest fakt, że wyłącza ona mechanizm spalania tłuszczu.

Jeśli dzieje się to raz na jakiś czas to nie ma w tym nic złego, ale za sprawą omawianych przed chwilą mechanizmów uzależnienia większość ludzi ciągle coś podjada, a to w sporym stopniu utrudnia spalanie tkanki tłuszczowej, gdyż ciało chętniej sięgnie po energię pochodzącą z cukru niż tkanki tłuszczowej.

Teraz chyba widzisz, dlaczego ciągłe podjadanie słodyczy i innych przekąsek lub nawet zjadanie sześciu zdrowych posiłków dziennie nie jest idealnym sposobem na spalanie tkanki tłuszczowej.

Produkt #2

Mężczyźni mają swojego prywatnego wroga i jest nim piwo. Oto kilka piwnych problemów, które skutecznie niszczą szanse na odkrycie mięśni brzucha:

  • Z piwem jest jak z chipsami, nie skończysz na jednym, a dostarcza ono sporo kalorii.
  • Pobudza apetyt, więc zazwyczaj po piwnej sesji przechodzimy do sesji jedzeniowej.
  • Piwo bardzo często występuje w towarzystwie chipsów i innych słonych zakąsek.
  • Piwo za sprawą chmielu ma silne właściwości estrogenne. Jakbyś nie wiedział, estrogeny to żeńskie hormony, których nadmiar tylko pomaga gromadzić tłuszcz na brzuchu. Wysoki poziom żeńskich hormonów, to również spadek męskiego testosteronu.

Produkt #3

Zapewne słyszałeś już o endorfinach, czyli hormonach szczęścia, które sprawiają, że czujesz się lepiej. Jednak egzorfiny prawdopodobnie będą Ci obce. Otóż związki te są podobne w działaniu do endorfin. Jednak jest między nimi pewna różnice. Endorfiny są wytwarzane przez ciało (np. za sprawą ćwiczeń lub myślenia o czymś przyjemnym). Z kolei egzorfiny to substancje zawarte w glutenie, które dostarczamy sobie z zewnątrz w postaci żywności.

Teraz chyba zaczynasz rozumieć, dlaczego tak ciężko odmówić sobie pizzy, chleba lub ulubionej bułeczki, czyli produktów robionych z pszenicy? Z tego też powodu często zjadamy większe ilości wyrobów pszenicznych, niż potrzebujemy, a to oczywiście odbija się na wyglądzie naszego brzucha.

Co ciekawe pszenica zawiera w sobie wyjątkowy „super-węglowodan” o uroczej nazwie amylopektyna A, który podnosi poziom insuliny szybciej niż cukier stołowy!

Na tym nie koniec problemów ze zbożami. Już nawet pominę fakt, że gluten nie wpływa zbyt dobrze na nasze ciała. Widzisz, pszenica zwiększa również gromadzenie tłuszczu trzewnego, który jest bardziej groźny od zwykłego, ponieważ obrasta narządy znajdujące się w jamie brzusznej i do tego jest aktywny biologicznie!

Aktywność biologiczna tłuszczu oznacza, że w pewnym sensie możemy go postrzegać jak żywy organ, który produkuje szkodliwe hormony mające wpływ na nasze zdrowie. Przykładowo zwiększa poziom żeńskich hormonów, który znacznie ułatwia mężczyznom obrastanie w tłuszcz w żeńskich miejscach jak biodra, brzuch oraz piersi.

(NOTKA: Zastanawiasz się, jakie produkty powinieneś wybierać, by palić tłuszcz i budować mięśnie? Pobierz moją gotową listę zakupów. Przestań rozmyślać i zacznij działać! Pobierz Tutaj )

dieta dla mężczyzn

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *