Dieta Dla Mężczyzn

Dieta Zgodna Z Grupą Krwi – Warta Zainteresowania?

By  | 

dieta zgodna z grupą krwi

Czy Dieta Zgodna Z Grupą Krwi Działa

W tym wpisie postanowiłem poznęcać się trochę nad jedną z wielu popularnych diet. Konkretnie będzie to dieta zgodna z grupą krwi. Czy ten dość oryginalny plan żywienia rzeczywiście działa i zapewni nam zdrowe oraz atrakcyjne ciało? Odpowiedź okazuje się dość zaskakująca.

Dieta zgodna z grupą krwi może brzmieć trochę tajemniczo, ale w rzeczywistości nie jest ona czymś skomplikowanym. Wystarczy odkryć swoją grupę krwi, a następnie zastosować się do określonych zasad. Dotyczy to nie tylko spożywania zalecanych pokarmów, ale również wykonywania optymalnego dla danej grupy typu ćwiczeń.

Dieta wg grupy krwi w swoich założeniach brzmi całkiem logicznie i sensownie.

Na całym świecie rozróżniamy cztery grupy krwi i oczywiście w jakimś stopniu różnią się one między sobą pod pewnymi względami, a jednym z nich ma być unikalny sposób trawienia pokarmów. Przynajmniej według autora tej diety.

Takie specyficzne podejście podobno pomaga szybko zrzucić zbędne kilogramy, a przy okazji ma zapewnić dobre zdrowie.

Trzy kamyki w bucie

Śledząc polskie strony poświęcone diecie zgodnej z grupą krwi trafiłem na trzy „fakty”, którymi postanowiłem się podzielić.

  • Niestawione jedzenie i toksyny odkładają się w postaci tkanki tłuszczowej. Dlatego niby odpowiednie dobranie pokarmów (zgodnie z grupą krwi) miałoby nas przed tym ustrzec. Niestety osobiście nigdy nie trafiłem na teorię mówiącą, że niestrawione jedzenie odkłada się w postaci w tkanki tłuszczowej. Nie bardzo rozumiem, jakie procesy mogą zajść, żeby niestrawiony kawałek pączka zamienił się w tłuszcz. Osobiście myślałem, że trochę pomęczy się nasz układ trawienny i w końcu pączek zostanie wydalony w postaci niezbyt przetrawionego jedzenia.
  • Drugi „fakt” to zabawne stwierdzenie, że nie musimy liczyć kalorii i wielkości porcji.
  • Trzecia sprawa jest równie ciekawa. Według tej diety, grupa krwi podobno określa charakter. A ja głupi zawsze wierzyłem, że to rola mojego znaku zodiaku. No nic trzeba będzie zrezygnować czytania horoskopów :)

Powyższe stwierdzenia zapaliły u mnie czerwone światełko, ale uznałem, że pójdę na całość i wejdę głębiej do tego ciekawego świata.

Poniżej przedstawiam cztery grupy krwi w takiej kolejności, w jakiej pojawiły się one na świecie. Przynajmniej według autora diety zgodnej z grupą krwi.

Grupa „0”

Na początku była ciemność… później pojawiła się grupa krwi „0”.

Podobno to właśnie ten typ krwi płynął w żyłach naszych najdalszych przodków, którzy specjalizowali się ubijaniu mamutów. W związku z tym ludzie należący do tej grupy powinni skupić się na spożywaniu mięsa oraz unikać produktów zbożowych.

Jeśli siedzisz w temacie żywienia, to pewnie pomyślałeś „dieta paleo”. Słusznie!

Grupa krwi „0” określa Cię jako łowcę i wojownika, więc powinieneś również trenować jak on. W tym przypadku zaleca się typowo męski trening w postaci dźwigania ciężkich rzeczy oraz ostrego cardio przykładowo trening typu HIIT.

Co ciekawe podobno już samo wyeliminowanie chleba pszennego przez ludzi należących do tej grupy przynosi masę korzyści typu utrata zbędnych kilogramów i lepsze działanie umysłu. Osobiście uważam, że efekt ten płynie ze zwykłej eliminacji glutenu/pszenicy z diety i każda osoba odczuje coś podobnego niezależnie od grupy krwi. Jednak ja nie mam doktoratu i tylko głośno myślę :) Swoją drogą na temat glutenu pisałem ostatnio tutaj.

Generalnie czytając opis tej grupy i jej charakteru odniosłem wrażenie, że to taka „najlepsza” grupa i fajnie się w niej urodzić, bo należysz wtedy do zwycięzców.

Grupa „A”

W skrócie mówiąc jest to grupa wegetariańska, która pojawiła się po mięsożercach w okresie rozwoju rolnictwa. Stąd wniosek, że ludzie z tym typem krwi powinni dostarczać sobie głównie białek z roślin oraz unikać tłuszczy zwierzęcych (po co komu testosteron).

Podstawę diety w tym przypadku stanowią zboża, warzywa i owoce.

Co zaskakujące według tej diety jedzenie mięsa przez ludzi z grupy „A” powoduje ich tycie.

Odnośnie aktywności fizycznej to tutaj należy unikać ciężkich treningów (zaskakujące zalecenie dla mężczyzn) i skupić się na ćwiczeniach wywodzących z dalekiego wschodu typu joga lub tai chi.

Jak widzisz, jeśli w płynie w Tobie literka „A”, to dieta zgodna z grupą krwi wrzuci Cię w szufladkę gościa, który powinien unikać dźwigania ciężarów, wcinać trawę i medytować.

Grupa „B”

Do tej kategorii należą szczęściarze, którzy w sumie mogą jeść wszystko, czyli taka hybryda człowieka i dzika. W tym przypadku bezpieczne jest nawet spożywanie nabiału, co nie jest wskazane w poprzednich grupach.

Grupa ta ma tylko dwa niezalecane pokarmy i są to pomidory oraz kurczak.

Aktywność fizyczna w grupie „B” jest takim miksem dwóch poprzednich typów krwi. Trzeba tuatj troszkę pomedytować i troszkę pomęczyć swoje ciało, ale nie tak ostro jak grupa „0”.

Grupa „AB”

Jest to najmłodsza z grup krwi, jakie pojawiły się na naszym świecie. Dość rzadka, gdyż należy do niej mniej niż 5 procent populacji ludzkie. Zgodnie z nazwą stanowi ona połączenie najlepszych cech oraz słabości wiążących się grupami „A” i „B”.

Jedziemy Dalej

Jak widzisz wszystko wygląda sensownie. Jednak co by się stało, gdyby pierwotną grupą krwi okazała „A”, z kolei nowszą grupa „0”.

Pytanie bez sensu? Nie do końca!

Niestety właśnie tak wygląda rzeczywistość. Jako najstarszą grupę krwi uznaje się „A”, następnie powstała grupa „B”, a dopiero jako trzecia pojawiła się „0”.

I co teraz?

Dieta wg grupy krwi będzie twierdzić, że wegetarianie powinni stać się mięsożercami, wszystkożerne dziki powinny stać się wegetarianami, a mięsożercy mogą wcinać wszystko, prócz kury i pomidora.

Tworzy się nam tu niezły burdel :)

Dlaczego Dieta Zgodna Z Grupą Krwi „Działa”

Część osób może teraz zacząć się zastanawiać, skoro cała dieta nie ma podstaw naukowych, to dlaczego zdobyła taką popularność i wiele osób wychwala jej działanie.

Moim zdaniem wynika to z kilku powodów.

Stwierdzenia typu „już po dwóch tygodniach widać efekty w postaci wzrostu energii oraz spadku wagi” wynikają z prostego faktu.

Ludzie przechodzą ze śmieciowej diety na coś składającego się z naturalnych produktów. Ten sam efekt widać przy wielu innych dietach.

Warto również podkreślić, że we wszystkich czterech grupach nie zaleca się rzeczy jak chipsy, ciasteczka, lody czy śmieciowe jedzenie. Podobna sytuacja dotyczy pszenicy.

Już sama rezygnacja z powyższych produktów przynosi mnóstwo korzyści dla ciała niezależnie od grupy krwi. Typ krwi i jego wpływ na procesy trawienne jest znikomy.

Swoją drogą jakiś czas temu Kanadyjczycy sprawdzili jak dieta zgodna z grupą krwi wypada w praktyce. W teście wzięło udział 1455 osób. I chociaż ludzie spożywający jedzenie zgodnie z zasadami tej diety poprawili swoje parametry zdrowotne (coś oczywistego na rozsądnej diecie), to spożywanie jedzenia zalecanego dla konkretnej grupy krwi nie dawało żadnych dodatkowych korzyści. W skrócie mówiąc, stosowanie diety wpływało korzystnie na wygląd oraz zdrowie niezależnie od grupy krwi.

Słowo Na Koniec

Nie szukaj diet cud. Po prostu jedz z głową i usuń pokarmy, które Ci szkodzą, a efekty na pewno przyjdą. Tylko trzymaj się swojego planu żywienia!

Jeśli jednak masz z powyższym problemy, to w „DNA Transformacji” możesz dowiedzieć się, jak ja sobie z tym poradziłem.

dieta dla mężczyzn

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *