Męska Psychika

Golenie Głowy – 7 Dobrych Powodów, By To Robić

By  | 

golenie głowy

Ciekawa Lista Korzyści Jakie Daje Golenie Głowy

Gdy na  Twojej głowie zaczyna być widoczne więcej skóry niż włosów. Warto pomyśleć, czy nie czas, by diametralnie zmienić swój wizerunek.

Chciałbym Ci pokazać, że golenie głowy to nic strasznego oraz ma swoje zalety. Znalazłem na to siedem dobrych dowodów.

Notka: Jeśli brak Ci dystansu do życia, to daruj sobie ten wpis :)

Kobiety będą myśleć, że jesteś młodszy.

Ilość i kolor włosów na głowie, jest jednym z głównych czynników zdradzających nasz wiek. Łysa głowa jest popularna wśród młodych mężczyzn. W niektórych przypadkach ścięcie włosów potrafi odjąć naprawdę wiele lat.

Faceci będą myśleć, że jesteś twardzielem.

Wśród ludzi po prostu istnieje taki stereotyp – na szczęście dla nas. Dodatkowo jest on wzmacniany przez wielu łysych aktorów, którzy grają rolę twardzieli.

Nigdy więcej nie będziesz musiał nosić peruk.

Nieważne czy jeździsz kabrioletem, nosisz kask, chodzisz w deszczu albo zdejmujesz sweter. Golenie głowy sprawi, że  już nigdy nie przydarzy Ci się żadna krępująca sytuacja związana z tym tematem.

To jedyna fryzura, której nie możesz spieprzyć.

Pomyśl ile pieniędzy zaoszczędzisz na fryzjerze i produktach do włosów goląc się samemu w domu. Dodatkowo golenie głowy jest bardziej męskie, niż farbowanie włosów, zaczesywanie, implanty, tupeciki, cudowne leki na łysienie i wiele, wiele innych.

Technologia golenia ciągle się rozwija.

Golenie głowy nigdy nie było łatwiejsze. Wybór sprzętu do golenia jest tak ogromny, że każdy znajdzie dla siebie idealne rozwiązanie. Dodatkowo dzisiejszym sprzętem naprawdę ciężko jest zrobić sobie krzywdę.

Zyskujesz czas.

Zastanów się, ile czasu codziennie na poświęcałeś na mycie, odżywianie, suszenie i układanie włosów. W skali roku, można uzbierać sporo ilość czasu. Pamiętaj również, że włosów na głowie nie musisz codziennie, rosną one wolniej, niż te na twarzy.

Przestaniesz ciągle rozmyślać o swoich włosach.

Usunięcie włosów w niesamowity sposób oczyszcza umysł.

Musisz to po prostu poczuć.

Powodzenia!

2 Comments

 1. Rafał Sachanowicz

  Wrzesień 1, 2015 at 1:03 pm

  Ja osobiście obcinam włosy maszynką do włosów właśnie co 2 dni. Generalnie nie stosuję teraz kremów, ale na etapie, gdy jechałem na zero, to z początku używałem klasyka, czyli Nivea, później przerzuciłem się na olej z pestek moreli.

 2. Ryszard

  Sierpień 29, 2015 at 11:00 am

  Przydałoby się rozwinięcie artykułu, w którym byłoby napisane jakich środków używać do pielęgnacji skóry głowy po ogoleniu jej maszynką do golenia.

  Ewentualnie można strzyc co 2 dni, lub maksymalnie co 3 – 4 dni całą głowę maszynką do strzyżenia głowy, na długość 0,5 mm.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *