Zioła I Suplementy

Horny Goat Weed – Lek Na Niskie Libido I Zaburzenia Erekcji?

By  | 
horny goat weed

Foto: Aelwyn

Horny Goat Weed – Czy Warto Się Nim Interesować?

Epimedium to roślinka, która już od dawna jest używana w chińskiej medycynie. Obecnie zyskuje ona również popularność na zachodzie.

Wszystko za sprawą jej korzystnego wpływu na męskie ciało.

Na rynku suplementów epimedium znajdziesz pod nazwą horny goat weed. Co w wolnym tłumaczeniu oznacza ziele napalonej kozy.

Czas zobaczyć, co faktycznie horny goat weed może wnieść do naszego męskiego życia.

W medycynie chińskiej horny goat weed jest używany jako lek na niskie libido i zaburzenia erekcji. Jeden z testów pokazał, że ponad siedemdziesiąt procent badanych odczuło wzrost libido oraz ogólną poprawę w sferze seksualnej (wygląda to dosyć optymistycznie).

Horny goat weed jest naturalnym źródłem substancji o nazwie ikaryna i to głównie jej zawdzięcza swoje „męskie” właściwości.

Ikaryna jako składnik horny goat weed radzi sobie z zaburzeniami erekcji na kilka sposobów: tłumi enzym PDE-5, zwiększa poziom tlenku azotu oraz poprawia krążenie w okolicach krocza.

Mówiąc bardziej po ludzku horny goat weed robi to samo, co niebieska pigułka. Oczywiście z mniejszą mocą, ale również z mniejszą ilością efektów ubocznych. Co ciekawe podobno naukowcom udało się opracować pigułkę, która mocą dorównuje tej niebieskiej (czas pokaże).

Ikaryna rozluźnia również mięśnie gładkie ciał jamistych poprzez uwolnienie tlenku azotu (podobnie jak tribulus terrestris).

Jakbyś nie wiedział, tlenek azotu bierze udział w mechanizmie erekcji (jego niski poziom jest częstą przyczyną spadku libido i problemów z potencją).

Dodatkowo horny goat weed wykazuje działanie adaptogenne, które również pozytywnie wpływa na problemy seksualne.

Jak wygląda sprawa testosteronu?

Jedno z badań przeprowadzonych na szczurach pokazało, że ikaryna swoim działaniem całkiem nieźle go naśladuje.

Eksperyment polegał uszkodzeniu narządów badanych zwierząt i suplementacji ikaryną.

Efekty? Poprawa stanu narządów rozrodczych oraz wzrost testosteronu.

Co ciekawe zmianie nie uległ hormon luteinizujący (LH) oraz folikutropowy (FSH), jak ma miejsce w większości boosterów testosteronu.

Kilka innych właściwości horny goat weed:

  • Obniża poziom zbyt wysokiego kortyzolu, co jest fajnym dodatkiem do zwiększonego testosteronu.
  • Ułatwia ciału pozbywanie się tkanki tłuszczowej. Szczególnie z okolic brzucha i klatki piersiowej.
  • Bogaty w antyoksydanty, a ten fakt również przekłada się zdrowy poziom testosteronu.
  • Naukowo potwierdzono, że związki czynne horny goat weed chronią wątrobę oraz zwiększają ogólną odporność organizmu na infekcje.
  • Trafiłem również na wzmianki, że horny goat weed jest polecane do leczenia przedwczesnego wytrysku. Jednak nie znalazłem szczegółów mówiących, w jaki sposób miałoby się to odbywać.

Odnośnie skutków ubocznych to znalazłem jeden bardziej popularny.

Z racji manipulacji tlenkiem azotu, stosowanie tego zioła na dłuższą metę może powodować spadek ciśnienia krwi. Nie jest to może zagrożenie dla życia, ale warto o tym fakcie pamiętać.

Podsumowując

Horny goat weed to głównie porządny afrodyzjak i poprawiacz erekcji.

Jakbym miał problemy z męskimi sprawami i oczekiwał szybkiej poprawy, to spośród masy dostępnych środków wziąłbym na test ten suplement.

Jednak całe życie nie można jechać na pigułkach. Z tego powodu osobiście zachęcam do stosowania innych, bardziej naturalnych metod, które przedstawiam w tym miejscu.