Trening Dla Mężczyzn

Czy Istnieje Idealna Sylwetka Męska? (Masa vs Rzeźba)

By  | 

idealna sylwetka męska

Chyba każdy mężczyzna w pewnym momencie swojego życia zastanawiał się jak powinna wyglądać idealna sylwetka męska. Odpowiedź na takie pozornie proste pytanie wcale nie jest łatwa. W końcu ilu ludzi, tyle opinii. Jednak, mimo to uznałem, że warto podjąć próbę odpowiedzi na ten dość ciekawy temat.

Na wstępie musimy wyjaśnić jedną ważną rzecz.

Czym Dla Ciebie Jest Idealna Sylwetka Męska

Widzisz, jeśli do tej pory żyłeś w świecie „facetów z okładek”, to zapewne Twoim ideałem będzie ciało, które ma na sobie zdrową ilość mięśni oraz porządnie podkreślone mięśnie brzucha i ramiona. Coś jak na poniższym zdjęciu.

idealna sylwetka męska

Foto: Terry George

Z kolei osoby wychowane na forach kulturystycznych (cieszących się obecnie wielkim zainteresowaniem) jako swój ideał będą postrzegały ciała z ogromną ilością mięśni i bicepsami szerszymi od uda typowego mężczyzny.

idealna sylwetka męska

Jak w takim razie wybrać idealną sylwetkę męską, skoro mamy tutaj do czynienia z dwoma skrajnymi obozami? Długo się nad tym zastanawiałem i w końcu wpadłem na całkiem sensowne rozwiązanie.

Postanowiłem skupić się na czynniku, który napędza cały ten szalony świat, czyli seksie.

W końcu to seks nakręca nas do zarabiania większych pieniędzy, zdobywania władzy oraz wielu innych rzeczy, a w tym właśnie dbania o swój wygląd. Z tego powodu uznałem, że poszukiwania idealnej męskiej sylwetki należy przeprowadzić nie z męskiego, lecz z żeńskiego punktu widzenia.

Zaskakujące Fakty

Zacznę od tego, że budowanie masywnego ciała, by zyskać zainteresowanie płci pięknej zwyczajnie mija się z celem. Prawda jest taka, że przerośnięte mięśnie dla większości kobiet nie są atrakcyjne, chociaż zawsze znajdą się jakieś wyjątki.

Oczywiście nie pomyśl sobie teraz, że możesz olać temat wyglądu i przestać dbać o siebie.

Kobiety mają oczy i chętnie z nich korzystają. Problem w tym, że idealna sylwetka męska według kobiet nie pokrywa się z tym, jaka jest uznawana za idealną przez mężczyzn.

Świetnym tego przykładem są eksperymenty i ankiety, w których badani mają stworzyć swój ideał sylwetki męskiej. Wyniki takich zabaw jasno pokazują, że ciała postrzegane przez płeć brzydszą jako idealne mają zawsze więcej mięśni, niż te tworzone przez kobiety.

Rzecz jasna druga skrajność, czyli wystające żebra również nie są zbyt atrakcyjne.

Wniosek?

Kobiet zdecydowanie bardziej preferują naturalny i zdrowy wygląd.

Co ciekawe kobietom dość często podoba się już sam fakt dbania o swoje zdrowie oraz posiadanie większej od nich siły (mam nadzieję, że ten drugi warunek już spełniasz).

Czego Pragną Kobiety

No dobra ustaliliśmy już, że nadmiar mięśni oraz ich brak nie są najlepszą przynętą na płeć piękną. Co więc konkretnie kręci kobiety i kryje się za naturalnym, zdrowym wyglądem?

Żeby odpowiedzieć na powyższe pytanie postanowiłem rzucić okiem, jakie znane męskie ciała są obecnie uznawane za najbardziej atrakcyjne z kobiecego punktu widzenia.

Odpowiedź raczej nie była dla mnie zaskakująca.

Kobiety chcą mężczyzn z atletyczną i wyrzeźbioną sylwetką, ale bez przesadyzmu. Wszystko powinno mieścić się w ramach „normalnego” wyglądu i nie powinno przypominać osoby, która całe życie podporządkowała treningom i diecie. W tym przypadku bardzo niski poziom tkanki tłuszczowej i duża ilość mięśni nie są ideałem.

Nie chcę tutaj wklejać męskiej golizny, więc jeśli jesteś zainteresowany kilkoma przykładami takich ciał, to rzuć okiem na osoby z poniższej listy:

 • Channing Tatum
 • Zac Efron
 • Mathew McConaughay
 • Joe Manganiello
 • Ryan Gosling
 • Ryan Reynolds

Kilka Ciekawostek

Robiąc rozeznanie na potrzeby dzisiejszego tematu przy okazji trafiłem na ciekawy ranking konkretnych części ciała, które najbardziej kręcą kobiety.

W zestawieniu znalazły się takie rzeczy jak szerokie ramiona, klatka piersiowa widoczna spod ubrań i oczywiście solidne ramiona, ale bez fanatyzmu, jaki często można spotkać u młodych adeptów siłowni.

Co ciekawe przed wymienionymi częściami sylwetki umieszczono zadbane dłonie! Element niestety często zaniedbywany przez mężczyzn.

W czołówce zaś znalazł się płaski brzuch z podkreślonymi mięśniami oraz coś, co kręci również wszystkich mężczyzn (oczywiście w damskim wydaniu), czyli krągły tyłek.

Końcowe Wnioski

Jak widzisz, katowanie się, żeby wypracować sześciopak jak z kamienia czy rozrywające koszulę bicepsy jest raczej sztuką dla sztuki. Wyjątek tutaj stanowią osoby, dla których te elementy decydują o zarobkach, ale to już zupełnie inna bajka.

Z kolei każdy mężczyzna, który po prostu chce wyglądać dobrze w oczach kobiet, może osiągnąć ten cel, bez czynienia swojego życia piekłem.

Właśnie takiego podejścia uczę w „DNA Transformacji”.

dieta dla mężczyzn

3 Comments

 1. xyz

  Sierpień 6, 2016 at 4:02 pm

  Wystarczy wbić w google te 5 nazwisk i zobacz jak Panowie wyglądaja a jaka liczba pań za nimi szaleje. Myślę,że zródła sa trafne.

 2. Rafał Sachanowicz

  Luty 18, 2016 at 6:42 am

  Cóż… w tym wpisie nie przewidywałem naukowych badań. Zrób rozeznanie na własną rękę i chętnie przeczytam o Twoich wnioskach :) Pzdr

 3. Michał

  Luty 17, 2016 at 12:52 pm

  Muszę przyznać że brakuje mi źródeł… opisane wnioski na „jakiejś” podstawie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *