Męskie Zdrowie

Jak Podnieść Libido – 5 Krytycznych Czynników

By  | 
jak podnieść libido

Foto: NASA HQ PHOTO

Jak Podnieść Libido I Znowu Poczuć Się Mężczyzną?

W życiu każdego mężczyzny przychodzi moment, w którym musi on spojrzeć w lustro i przyznać przed sobą, że libido nie jest już takie jak kiedyś. Jest to normalna kolej rzeczy, ale gdy taka sytuacja ma miejsce już w średnim wieku, to coś chyba jest nie tak. Jak walczyć z tym problemem i z czego wynika niskie libido dowiesz się za chwilę.

Jak Podnieść Libido Za Pomocą Diety

Wiele osób narzekających na niskie libido, ma również problem z nadwagą i wysokim ciśnieniem. Co ciekawe już sama eliminacja tych dwóch dolegliwości w ogromnej liczbie przypadków rozprawi się z niskim libido i często towarzyszącymi mu zaburzeniami erekcji.

Jak zatem skutecznie walczyć z powyższymi problemami? Rzecz jasna za pomocą rozsądnej diety.

Odpowiednie jedzenie jest fundamentem zdrowego i sprawnie działającego ciała. Nie ma żadnych wątpliwości, że pomocą żywności możemy wpływać na samopoczucie, ilość energii i oczywiście porządny poziom libido. Dlatego gorąco zachęcam Cię do tego, byś dbał o to, co wkładasz do swoich ust.

Jeśli chodzi o typowe afrodyzjaki, to pominę znane już chyba wszystkim ostrygi, gdyż zwyczajnie rzadko goszczą one w polskiej kuchni. Dodatkowo patrząc na skażenie mórz i oceanów oraz fakt, że ostrygi dobrze chłoną syf, to chyba lepiej nie bawić się tutaj Casanovę. Warto za to włączyć do diety większą ilość warzyw i owoców. Szczególnie polecam jeżyny, figi, arbuzy, granaty, banany, awokado, migdały oraz brokuły i seler.

Szklaneczka winka również może okazać się czymś dobrym na niskie libido, gdyż poprawia nastrój i pomaga się rozluźnić. Jednak pamiętaj, że więcej nie znaczy lepiej i wypicie całej butelki będzie miało odwrotne skutki.

Gdyby ktoś poszukiwał czegoś na podniesienie libido w świecie suplementów, to warto rzucić okiem na dar natury, jakim jest maca. Jeśli nie masz pojęcia o co chodzi, to więcej na jej temat przeczytasz w tym miejscu.

Jak Podnieść Libido Za Pomocą Stylu Życia

Regularny trening fizyczny jest doskonałym uzupełnieniem męskiej diety. Pomaga on nie tylko zrzucić zbędne kilogramy i obniżyć ciśnienie, ale również rozładowuje nadmiar stresu, który jest jedną z częstych przyczyn niskiego libido. Jednak warto wiedzieć, że zbyt ostre treningi również mogą być przyczyną problemów z libido, dlatego trzeba znaleźć złoty środek między wysiłkiem i relaksem. Swoją drogą na temat stresu i walce z jego skutkami pisałem ostatnio tutaj.

Regularne treningi dodatkowo dają efekt uboczny w postaci wzrostu samooceny i pewności siebie, a to również przekłada się na wzrost libido.

Jeśli chodzi o to, jak podnieść libido za pomocą stylu życia, to przychodzą mi do głowy jeszcze dwie istotne sprawy. Po pierwsze zrezygnuj z papierosów, które szkodzą Ci na wiele sposobów. Oczywiście zdaję sobie, że łatwiej powiedzieć, niż zrobić, ale też nie ulega wątpliwości, że każdego dnia przybywa osób, którym udało się zerwać z tym nałogiem. Osobiście nie byłem uzależniony od papierosów, więc uważam, że nie powinienem dawać rad w tym temacie. Po drugie zadbaj o sen. Dlaczego? W tym miejscu dobrze to wyjaśniłem.

Związek I Niskie Libido

Niestety prawda jest taka, że w większości związków monotonia potrafi skutecznie zabić libido. Po wielu latach bycia z tą samą osobą bardzo prawdopodobne jest, że nie będziesz już do niej czuł takiego samego pociągu jak w pierwszych miesiącach od poznania. Oczywiście nikogo nie namawiam do zdrady, ale warto zastanowić się jak ponownie rozpalić w sypialni ogień pożądania.

Może spróbuj seksu w jakimś innym miejscu, może kup jakieś gadżety albo poszukaj pozycji, której do tej pory nie znałeś. Mózg lubi nowości i na pewno wynagrodzi Twoją kreatywność wzrostem libido.

Niskie Libido I Leki

Leki to dość ciekawy temat, gdyż w naszym kraju ludzie chętnie z nich korzystają. Dlatego warto wiedzieć, co może przyczyniać się do obniżenia męskiego libido.

1. Leki SSRI bardzo często zmniejszają zainteresowanie seksem oraz powodują zaburzenia erekcji. Generalnie większość antydepresantów w tematach łóżkowych nie przynosi mężczyznom zbyt przyjemnych efektów.

2. Kolejną grupę stanowią leki na łysienie, które działają poprzez blokowanie przemiany testosteronu do DHT. Dlaczego są groźne i w jaki sposób obniżają libido dowiesz się tutaj.

3. Leki przeciwhistaminowe także mogą powodować niskie libido, które wraca, gdy ciało się z nich oczyści. Warto o tym wiedzieć szczególnie w okresie pylenia drzew i traw, gdzie często sięga się po tego typu pigułki.

4. Masz problemy z nadciśnieniem? Lekarz przepisał Ci beta blokery? Istnieje duża szansa, że pojawią się u Ciebie także problemy z niskim libido.

Jak widzisz lepiej dwa zastanowić się i zrobić rozeznanie, niż bezmyślnie sięgać po jakieś pigułki.

Niskie Libido I Testosteron

Chyba nikogo nie zaskoczę, że jeśli ktoś chce podnieść libido, to po prostu MUSI dbać o zdrowy poziom testosteronu.

Jak to zrobić?

Czytaj mojego bloga, a osoby lubiące gotowce odsyłam do pobrania tego poradnika.

Jak widzisz główne przyczyny niskiego libido to te, które zapewne znałeś, jednak do tej pory byłeś zbyt leniwy, by coś z nimi zrobić.

Liczę, że tym razem będzie inaczej…

2 Comments

 1. Rafał Sachanowicz

  Październik 4, 2015 at 7:11 pm

  Piękne streszczenie dwóch moich artykułów dotyczących tego tematu. PS. Myślałem, że już dużo wiem, ale Twój pacjent pokazał mi, że jeszcze wiele przede mną :)

 2. Medyk

  Październik 3, 2015 at 10:13 am

  Libido jest zależne od jeszcze jednego czynniku, który jest plagą naszych czasów – Uzależnienia od mastubracji. Pisałeś rafale również o tym w innym artykule daltego nie będe się rozpisywał ale po krótce – Im wiecej oglądasz pocieruchów tym bardziej ” Uodparniasz ” swój mózg na naturalne i słabe bodźce, które wysyła Ci twoja partnerka. Przytocze cytat mojeg pacjenta zdziwionego po roku związku z teraz już byłą dziewczyną ” to jak to każda dziewczyna lubi być podwiązana do sufitu i brutalnie okładana „przyrodzeniem” „. No własnie niekoniecznie . Im wiecej ucieka naszych soków do chusteczki tym nasz mózg szuka nowych i mocniejszych sposobów na nakręcenie sie.

  oczywiście nie mówie, sama w sobie masturbacja nie jest czymś złym, be, fuj i wstyć sie. jest rzeczą naturalną i zdrową jak wino.

  Najważneijsze jest to żeby to wino nie stało się codziennością

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *