Wszystko O Testosteronie

Jak Podnieść Poziom Testosteronu

By  | 

jak podnieść poziom testosteronu

Kilka Metod Na To Jak Podnieść Poziom Testosteronu

Regularnie powtarzam, że jakość całego męskiego życia jest mocno związana z pewnym samczym hormonem. Wpływa on nie tylko na nasz wygląd, ale również zachowanie, samopoczucie czy sprawność seksualną.

Uważam, że wiedzy na temat jego nigdy za wiele. Dlatego czas na kolejną porcję informacji mówiących jak podnieść poziom testosteronu.

Bodźce Seksualne

Przeprowadzone badani wykazały, że już sam fakt spoglądania na atrakcyjne kobiety zwiększa nasz testosteron. To samo tyczy się erekcji. Wystarczy, że w Twoich spodniach zrobi się ciasno, a możesz być pewny, że zaczyna krążyć w Tobie więcej testosteronu.

Uprawianie seksu również jest korzystne w tym temacie.

Leki

Zawsze dwa razy zastanów się przed zażyciem jakiegoś leku. Najlepiej przeczytaj dokładnie ulotkę lub porozmawiaj z lekarzem o ewentualnych zagrożeniach. Dotyczy to głównie antydepresantów i leków na nadciśnienie. Okazuje się, że są one w stanie obniżać poziom testosteronu.

Sen

Niestety coraz mniej osób docenia ważność snu. Podejście w stylu „wyśpię się po śmierci” nie prowadzi do niczego dobrego.

Gdy późno chodzisz spać, to na własne życzenie zaburzasz swój rytm dobowy. Zamiast urządzać kolejną sesję nocnego opalania przed monitorem. Lepiej zadbaj o dobrej jakości sen, który nie tylko wie, jak podnieść poziom testosteronu, ale również wpływa korzystnie na wiele innych czynników.

Spanie mniej niż pięć godzin przez tydzień negatywnie odbija się na poziomie męskich hormonów. Młode osoby mogę bardziej poszaleć z zarywaniem nocy. Jednak osoby w średnim wieku, których testosteron nie osiąga najwyższych poziomów. Dużo bardziej będą odczuwać negatywne efekty wynikające z krótkiego snu.

Naprawdę nie ignoruj tego obszaru życia!

Rywalizacja

Porządna rywalizacja budzi w nas zwierzęce instynkty i prowadzi do większej produkcji testosteronu. Zresztą pewnie nie raz sam to poczułeś.

Wyzwania

Podobnie jak rywalizacja, różnego rodzaju wyzwania czy wychodzenie poza strefę komfortu zwiększa ilość pływającego w ciele testosteronu.

Właśnie poznałeś trochę teorii. Teraz czas zacząć ją praktykować!

PS. Jeśli zaś chciałbyś poznać więcej ciekawych metod mówiących jak podnieść poziom testosteronu, to koniecznie pobierz ten poradnik.