Wszystko O Testosteronie

Jak Podnieść Testosteron (Odkryj Skuteczne Metody)

By  | 

zimny prysznic

Praktyczne Wskazówki Jak Podnieść Testosteron

Wiesz już, czym jest testosteron. Jakie są objawy jego niskiego poziomu i jakie korzyści odczujesz, jeśli odpowiednio zadbasz o jego optymalną produkcję.

Teraz nadszedł czas, by poznać praktyczne sposoby, które pokażą Ci jak podnieść testosteron.

Zastanawiasz się, czy w ogóle można manipulować poziomem testosteronu? Moja odpowiedź jest krótka, można i to w odczuwalnym stopniu.

Na testosteron możesz wpływać poprzez dietę, ćwiczenia i ograniczenie ekspozycji na substancje, które bez Twojej wiedzy pompują w Ciebie sztuczne żeńskie hormony.

Niestety ludzie lubią skróty. W efekcie zamiast skupić się na zmianie stylu życia, wybierają „szybsze” metody (leki, terapie hormonalne). Jednak nie jest to optymalne rozwiązanie i na dłuższą metę może mieć nieprzyjemne skutki.

Znacznie lepszym pomysłem jest aktywność fizyczna, lepsze jedzenie, poprawa jakości snu i wiele innych czynników. W efekcie organizm sam z siebie zacznie produkować optymalne ilości testosteronu.

Zmęczenie Nadnerczy

Nim przejdę do metod optymalizowania testosteronu. Powiem coś na temat temat zmęczenia nadnerczy.

Jest to choroba naszych czasów, która w dużej mierze wynika ze nadmiaru stresu. Już samo zajęcie się tylko tym problemem, potrafi przywrócić zdrowy poziom testosteronu. Kiedyś wrócę do tego tematu, a teraz możesz zrobić rozeznanie na własną rękę.

Unikaj Drastycznych Zmian W Diecie

Wiele osób z nadwagą chce szybko pozbyć się swojego problemu i w efekcie bardzo mocno ograniczają spożycie pokarmów. Jest to wielki błąd.

Jeśli przesadzisz z obcięciem kalorii, to możesz być pewny, że Twój testosteron na tym ucierpi. Spożycie kalorii musisz zmniejszać stopniowo.

Uważaj Na Alkohol

Wszyscy jesteśmy ludźmi i jeśli raz na jakiś czas wypijesz trochę alkoholu, świat się nie zawali. Jednak częste picie, szczególnie do urwania filmu na pewno odbije się na Twoim testosteronie. Możesz liczyć na obniżenie poziomu cynku w ciele oraz obciążenie wątroby. Cynk jest niezbędny do produkcji testosteronu, a sprawna wątroba dużo lepiej usuwa z ciała żeńskie hormony.

Pozbądź Się Oponki

Jeśli pozbędziesz się nadmiaru tłuszczu z ciała, możesz liczyć na znaczny wzrost testosteronu. Zacznij unikać produktów z mąki i przetworzonej żywności bogatej w cukry. Warzywa, owoce, mięso, orzechy są idealnym przykładem tego, co powinieneś jeść codziennie.

Witamina D3

Ta darmowa witamina wie, jak podnieść testosteron i każdy mężczyzna powinien z niej korzystać. Dlaczego darmowa? Ponieważ nasze ciało pozyskuję ją ze słońca. Nie tylko wpływa ona korzystnie na testosteron, ale i wiele innych męskich cech. Warto dodać, że suplementacja tą witaminą zwiększa naszą siłę fizyczną.

Redukuj Stres

Mało snu, ciężka praca, problemy w życiu czy nawet stanie w korku potrafi odpalić w ciele wiele negatywnych reakcji związanych ze stresem. Niestety tam gdzie jest wysoki kortyzol, czyli hormon stresu. Nie ma miejsca dla testosteronu. Co robić? Możliwości masz wiele. Zrób coś relaksującego, przeczytaj coś motywującego, medytuj, ćwicz, idź na spacer, a nawet po prostu się prześpij. Więcej o stresie przeczytasz w tym miejscu.

Ogranicz Cukier

Niestety zazwyczaj pyszne jedzenie, jest również tym niezdrowym. Wynika tp z faktu, że cukier jest legalnym narkotykiem, który szkodzi i uzależnia.

Jedzenie bogate w cukry sprawia, że skacze nam poziom insuliny. Niestety insulina obniża poziom testosteronu. Dlatego trzeba wiedzieć, kiedy warto podwyższać jej poziom, a kiedy należy tego unikać. Jeśli tego nie wiesz, to trzymaj się jedzenia, które nie powoduje dużych skoków insuliny.

Pokochaj Tłuszcze

Testosteron jest tworzony z tłuszczu. Oczywiście nie oznacza to, że masz jeść każdą tłustą potrawę, jaka wpadnie Ci w ręce.

Musisz wiedzieć, że są dobre i złe źródła tłuszczów.

Spożywaj tłuszcze nienasycone oraz nasycone z naciskiem na te pierwsze. Dobre źródła tłuszczów nienasyconych to awokado, migdały, oliwa z oliwek, łosoś i  masło orzechowe.

Jeśli chodzi o tłuszcze nienasycone, zainteresuj się czerwonym mięsem, jajami, gorzką czekoladą, masłem lub olejem kokosowym.

Podsumowanie

Już wiesz trochę więcej o tym jak podnieść testosteron. Teraz czas zacząć działać!

Poruszony temat oczywiście nie został wyczerpany. Dlatego regularnie będę zamieszczał informacje, które pomogą Ci doprowadzić męskie hormony do optymalnego poziomu.

PS. Jeśli chciałbyś już teraz poznać najlepsze metody podnoszenia testosteronu, to zachęcam Cię do pobrania tego poradnika.