Jak Schudnąć

Jak schudnąć z brzucha? Czy to w ogóle możliwe?

By  | 

jak schudnąć z brzucha

Statystyki otyłości nie wyglądają zbyt optymistycznie. Z roku na rok przybywa ludzi z tym problemem i prawdopodobnie trend nie ulegnie poprawie, a raczej nasili się.

Jednak nie o cyferkach będę dziś pisał.

Otóż chcę poruszyć temat, nad którym zastanawia się chyba każda osoba niezadowolona ze swojej wagi…

Jak Schudnąć Z Brzucha – Czego Nie Robić

Po pierwsze przestań marnować energię na brzuszki :)

Nie mam pojęcia, dlaczego tak wiele osób wierzy, że jest to jedyna i słuszna droga do wyrzeźbienia brzucha.

Brzuszki NIE są i NIE będą dobrym sposobem na pozbycie się zbędnego tłuszczu. W ten sposób możesz jedynie wzmocnić ten rejon ciała oraz narazić się na kontuzję dolnego odcinka pleców.

Być może nie spodoba Ci się to, co teraz przeczytasz, ale nie istnieją żadne ćwiczenia czy inne magiczne sposoby, które są w stanie sprawić, że będziesz akurat tracił tłuszcz z okolic brzucha. Ludzki organizm tak nie działa.

Jak Schudnąć Z Brzucha – Nie Daj Się Oszukać

Jeśli chcesz odkryć atrakcyjny ABS, to musisz wykazać się cierpliwością, gdyż tłuszcz z tego rejonu zazwyczaj schodzi na końcu.

W pierwszej kolejności ciało traci wodę (w sporym stopniu zgromadzoną na brzuchu). Dlatego na początku odchudzania można odnieść wrażenie, że jakaś konkretna metoda działa na okolice brzucha.

Jednak po szybkiej utracie wody pojawia się punkt, w którym „postępy” znikają i wszystko jakby staje w miejscu.

Swoją drogą na tym etapie odpada najwięcej osób.

Świetnym przykładem szybkiej „utraty wagi” jest również nagłe ograniczenie spożycia sodu. Takie zachwianie równowagi sprawia, że z ciała może zejść nawet kilka litrów wody.

Niestety powyższe zjawisko jest tymczasowe i działa ono również w drugą stronę. Dlatego przykładowo na drugi dzień po zjedzeniu pizzy masz wrażenie, że Twój brzuch powiększył się już po jednym mały wybryku.

Jak Schudnąć Z Brzucha – Co Robić

Jak już wspomniałem nie jesteś w stanie punktowo usuwać tłuszczu z ciała, ale to nie oznacza, że nic nie da się poprawić w tej kwestii.

Przykładowo możesz zadbać o układ hormonalny.

Sposobów jest naprawdę mnóstwo i dzielę się nimi na blogu. Jednak w tym miejscu również napiszę parę słów.

Widzisz, różne pokarmy powodują różne reakcje hormonalne.

Przykładowo cukry proste powodują szybki wzrost insuliny, ale już tłuszcz spożyty z cukrem prostym sprawia, że proces ten przebiega wolniej.

Cała ta zależność między jedzeniem i hormonami powoduje, że za pomocą „dobrej” żywności możesz w sporym stopniu wpływać na ilość pływających w ciele „dobrych” hormonów, które ułatwiają proces budowania atrakcyjnego ciała oraz powodują, że po prostu czujesz się świetnie.

Z kolei „złe” jedzenie sprawia, że rosną Ci męskie piersi, ciało ochoczo gromadzi tłuszcz, a do tego tracisz libido i chęci do życia.

Dlatego namawiam Cię do tego, byś dbał nie tylko o ilość spożywanego jedzenia, ale również jego JAKOŚĆ.

Ciało naprawdę będzie wdzięczne za takie podejście, a cały problem „jak schudnąć z brzucha” rozwiąże się znacznie szybciej.

Wnioski

Moim zdaniem dieta skupiająca się tylko na kaloriach nie jest idealnym wyborem dla mężczyzny, który chce atrakcyjnej sylwetki, końskiego zdrowia oraz świetnego samopoczucia do późnej starości.

Jeśli się ze mną zgadzasz i chciałbyś zgłębić ten temat, to koniecznie rzuć okiem na bonus, jaki załączam do mojej gotowej listy męskich zakupów.

dieta dla mężczyzn

6 Comments

 1. Rafał Sachanowicz

  Styczeń 3, 2017 at 10:20 pm

  Ciekawa anegdota z życia. Masz prawo do swoich przekonań. PS. Nie ma „nas”, jestem tylko ja :)

 2. Wrona

  Grudzień 29, 2016 at 3:03 pm

  Brzuszki to bzdura? Ciekawe, z nieba się wzięło, że wszyscy gadając o brzuchu to wymieniają brzuszki?. U mnie to wygląda tak, że jak już zapuszcze się i bebzo wyskoczy rzeczywiście ciężko go zgubić i brzuszki niewiele dają. Jednak dopóki ma się smukłą sylwetkę, robienie brzuszków przed każdym posiłkiem nie dopuszcza do zrobienia się opony, choćbym nie wiem ile wpieprzał, brzuszki mnie zawsze chroniły przed bębnem. Jestem zły na siebie, bo przez święta trochę mi się przytyło, ale o brzuszkach to mi się przypominało dopiero jak pożarłem. Miałem taki niechlubny okres w życiu, kiedy spędziłem 3 miesiące na odwyku. Przytyłem przez ten okres 20 kg. Przed każdym posiłkiem robiłem brzuszki. Do tego 2 razy dziennie pompki i jakieś tam ćwiczonka z użyciem krzesła czy kaloryfera. Przytyłem równomiernie, brzucha wcale nie dostałem, a wręcz poprawiłem sylwetkę. Grupa ludzi która przytyła podobnie do mnie nie ruszając się tylko wpieprzając, wyglądała tragicznie, morda zalana, a wszystko poszło w bebzo, jak u arcybiskupa. Więc proszę nie mówcie, że brzuszki to ściema.

 3. Rafał Sachanowicz

  Marzec 15, 2015 at 7:22 pm

  Nic dodać, nic ująć :)

 4. marcin

  Marzec 15, 2015 at 6:22 pm

  Jak się wpieprza słone śmieci to się ma zawyżony poziom. Trzeba jeść z głową i tyle.

 5. Rafał Sachanowicz

  Marzec 15, 2015 at 6:15 pm

  Tak masz rację, bo każda skrajność jest zła. Jednak weź pod uwagę, że biorąc 10 losowych osób z ulicy istnieje ogromna szansa, iż każda z nich będzie miała znacznie przekroczone normy sodu, a nie zaniżone. W tym tekście nikogo nie namawiam do eliminacja sodu, lecz jego ograniczenia do zdrowych poziomów. Pozdrawiam.

 6. azer

  Marzec 15, 2015 at 5:52 pm

  Sodu nie należy ograniczać gdyż wtedy aldosteron wywindowuje do nieba i zalewamy się jeszcze bardziej wodą :-)