Wszystko O Testosteronie

Męskie Piersi (Narastający Problem Wśród Mężczyzn)

By  | 
męskie piersi

Foto: Enrico

Męskie Piersi – Jak Się Ich Pozbyć?

Piękne piersi można podziwiać godzinami, ale nie w sytuacji, gdy należą one do mężczyzn. Niestety w obecnych czasach na ten nieatrakcyjny obraz możemy trafić coraz częściej.

Przykro to pisać, ale część mężczyzn ma piersi o rozmiarze, który jest marzeniem nie jednej kobiety.

Dlaczego ten problem kiedyś nie był tak powszechny?

Postaram się to wyjaśnić w tym wpisie.

Część mężczyzn zmaga się z problemem męskich piersi z oczywistego powodu. Chodzi o zwykły nadmiar tkanki tłuszczowej. Takiej sytuacji często towarzyszy równie „atrakcyjny” brzuszek.

Jeśli męskie piersi są skutkiem zwykłej otyłości, to wiadomo, co robić.

Uważam, że sam fakt posiadania tego nieatrakcyjnego dodatku do ciała jest świetnym powodem, by zrzucić nadmiar kilogramów.

Chciałbym w tym miejscu zaznaczyć, że jeśli ktoś masz i jeszcze Ci nie urosły męskie piersi, to i tak jest na dobrej drodze do nich. Dzieje się to za sprawą aromatazy, która zwiększa ilość żeńskich hormonów i obniża testosteron.

Więcej na temat aromatazy napisałem tutaj.

Jeśli męskie piersi nie są wynikiem nadmiaru tkanki tłuszczowej, to najprawdopodobniej powodem ich występowania jest wysoki poziom żeńskich hormonów i niski testosteronu.

Na taki stan rzeczy ma wpływ nie tylko aromataza.

Ogromny wpływ na poziomy hormonów ma sposób odżywiania oraz codzienny kontakt z ksenoestrogenami. Na ich ksenoestrogenów więcej przeczytasz tutaj.

Na szczęście z męskimi piersiami możesz walczyć na wielu płaszczyznach.

W pierwszej kolejności warto zmniejszyć proces aromatyzacji w ciele. Doskonale w tym miejscu sprawdzi się cynk oraz związek zwany resweratrolem. Cynk oczywiście ma dużo więcej korzyści dla mężczyzn i każdy powinien dbać o jego zdrowy poziom w ciele.

Oczyszczona wątroba, to wydajniej pracująca wątroba. Jak wiadomo ten organ ma na celu usuwanie z ciała toksyn, a to dotyczy również nadmiaru estrogenu. Z tego powodu warto raz na jakiś czas przeprowadzić prostą detoksykację organizmu, która oczyści wątrobę czy jelita.

Picie odpowiednich ilości wody również pomaga usuwać toksyny z ciała i niesie wiele innych korzyści, które przekładają się na zdrową gospodarkę hormonalną. W temacie wody zaznaczam, że warto trzymać się wszystkiego, co jest oferowane w plastikowych butelkach. Ksenoestrogeny z plastiku są w stanie przenikać do płynów, które są w nim trzymane. Proces się nasila, gdy taka woda jest trzymana w słońcu.

Większość żywności, jaką kupujemy nie pochodzi z upraw ekologicznych. W efekcie jedząc mięso, warzywa czy owoce dostarczamy sobie różnego rodzaju toksyn, pestycydów i chemii. Jeśli masz możliwość, korzystaj z wiadomego pochodzenia jaj, mięsa warzyw i owoców. Unikaj produktów z puszek. Kontakt z puszkowaną żywnością to kolejna porcja ksenoestrogenów.

Warto również relaksować się. Czynność ta przełoży się na obniżenie kortyzolu, a to z kolei pozytywnie wpłynie na testosteron. Więcej na ten temat dowiesz się tutaj.

Na dziś to tyle!

PS. Wkrótce zamieszczę kolejną porcję wiedzy, która dotyczy obniżania poziomu estrogenów.

(MAŁA REKLAMA: Zastanawiasz się, jakie produkty powinieneś wybierać, by jeść jak mężczyzna? Pobierz gotową listę zakupów. Przestań rozmyślać i zacznij działać! Pobierz Tutaj )

dieta dla mężczyzn

4 Comments

 1. Rafał Sachanowicz

  Listopad 14, 2017 at 10:01 pm

  Pominąłeś jeszcze kilka możliwości np. pośpiech, zmęczenie etc. Oczywiście miałem na myśli, ze warto trzymać się z daleko od wszystkiego, co jest oferowane w plastikach. Ksenoestrogeny są w stanie przenikać z plastiku do płynów, z którymi mają kontakt. Proces nasila się podczas nagrzewania np. w kontakcie ze słońce. Na koniec pozostaje mi podziękować – nie jestem w stanie wszystkiego upilnować.

 2. Stany_blog_pl

  Wrzesień 13, 2017 at 10:26 am

  Masz albo straszne problemy z językiem polskim, albo ze zdrowym myśleniem.

  Np. co chciałeś napisać w tym zdaniu „W temacie wody zaznaczam, że warto trzymać się wszystkiego, co jest oferowane w plastikowych butelkach. Ksenoestrogeny z plastiku są w stanie przenikać do płynów, które są w nim trzymane. Proces się nasila, gdy taka woda jest trzymana w słońcu.” ?

  Może i dobrze chciałeś, ale takich błędów zauważyłem tu kilka:(

 3. Rafał Sachanowicz

  Styczeń 2, 2016 at 11:37 am

  Szczerze to nawet nie wiem, co Ci odpisać, bo po prostu mnie rozwaliłeś tym komentarzem :) Dlatego po prostu wrócę do swoich zajęć…

 4. Adam

  Grudzień 30, 2015 at 3:03 pm

  Nie, Twój artykuł wydał mi się żenujący nie interesujący. Dowiedz się, że istnieją męskie piersi i kobiece! I tak jak nie każde kobiece piersi cą cudne, tak samo nie każde męskie piersi są be! Za każdym razem chodzi aby były zadbane i nie przesadzone. W wypadku kobiet nie za za małe a w przypadku mężczyzn nie za duże.