Wszystko O Testosteronie

Palenie Papierosów – Czy Zabija Testosteron?

By  | 

palenie papierosów testosteron

Palenie Papierosów I Męskie Zdrowie

Przekonanie, że palenie papierosów jest cool oraz zwykła wrodzona ciekawość stanowią wybuchową mieszankę. Mieszanka ta sprawia, że chyba każdy z nas w młodości sięgnął po swojego pierwszego papierosa. Ja nie byłem inny i nadal pamiętam ten wiosenny dzień, gdy razem z kolegami dorwaliśmy miękką paczkę „Kresowych”. Czuliśmy się wtedy tacy dorośli… Na szczęście mój organizm nie odnalazł żadnej przyjemności w tym zachowaniu, więc szybko wróciłem do swoich starych zajęć, czyli biegania po drzewach i jedzenia niemytych jabłek.

Niestety część osób nie ma tego szczęścia i prędzej czy później wraca dymiącego nałogu, z którym podpisuje wieloletni, a czasem nawet dożywotni abonament. Dlatego postanowiłem powiedzieć słów kilka o tym, jak palenie papierosów wpływa na wszystkie męskie organizmy.

Zacznę od tego, że nie palę i nie wiem, jakie to uczucie być uzależnionym od nikotyny, więc nie będę dawał tutaj żadnych rad na ten temat, bo nie jestem odpowiednią do tego osobą.

Wszyscy wiemy, że papierosy to wielki syf, który okrada nas nie tylko ze zdrowia i atrakcyjności, ale również z pieniędzy.

Jak to wygląda w przypadku testosteronu?

Logika sugeruje, że ogrom szkód, jakie wyrządza palenie papierosów, powinna w mniejszym lub większym stopniu mieć swoje odbicie w poziomie testosteronu. Jednak życie bywa zaskakujące i tak jest w tym przypadku.

Widzisz, generalnie badania nie potwierdzają faktu, że palenie papierosów obniża testosteron.

Oczywiście zawsze znajdą się wyjątki, ale patrząc na ogół można z dużym marginesem bezpieczeństwa stwierdzić, że papierosy nie mają na tyle znaczącego wpływu na testosteron, by się nimi przejmować W TYM TEMACIE.

Co ciekawe istnieją badania sugerujące, że palenie papierosów zwiększa testosteron, jednak proszę Cię, nie próbuj działać w ten sposób. Istnieją dużo lepsze metody, które poznasz pobierając ten poradnik.

UWAGA! Zanim sięgniesz po kolejną fajeczkę, doczytaj ten wpis do końca.

Widzisz palenie papierosów może i nie obniża testosteronu, ale wpływa na kilka innych spraw, które powinny zainteresować każdego mężczyznę.

 • Smród, niby oczywista sprawa, ale masa mężczyzn nie rozumie, że w ten sposób odcina się od potencjalnych partnerek, które nie palą.
 • Papierosy sprawiają, że człowiek nie jest w stanie ćwiczyć tak długo jak osoba niepaląca i do tego jakość jego treningu jest zwyczajnie gorsza.
 • Powodują niedobór tlenu, a tlen to energia, tlen to życie.
 • Zmniejszają odporność organizmu, więc stajesz się po prostu słaby.
 • Nie pozwalają w pełni rozkoszować się smakiem i zapachem jedzenia oraz innych ciekawych rzeczy, które są tego warte ;)
 • Możesz liczyć na obniżenie ilości plemników nawet o 20 %, a do tego ich mniejszą ruchliwość oraz jakość. Jednak na tym nie koniec! Materiał genetyczny, który przesyłasz w plemniku może zostać uszkodzony przez chemię pochodzącą z papierosów. Czy chciałbyś, żeby Twoje dziecko urodziło się z takiego kulawego plemnika? Jeśli w ogóle będzie on w stanie zapłodnić kobietę.
 • Oczywiście nie zapominajmy o zaburzeniach erekcji, które są bardzo skutecznie wywoływane przez palenie papierosów.

PS. Pamiętaj, że jeśli nie jesteś palaczem, to częste przebywanie w zadymionych pomieszczeniach również Ci szkodzi.

PPS. Papierosy elektroniczne chociaż lepsze od tradycyjnych, również nie są zdrowe i nie sprawiają, że wyglądasz cool :)

2 Comments

 1. Rafał Sachanowicz

  Luty 1, 2016 at 3:53 pm

  Dzięki za dopełnienie tematu i życzę Ci silnej woli w walce z nałogiem!

 2. Eddie

  Styczeń 31, 2016 at 10:23 pm

  Palenie źle wpływa na wszystko, zabrakło mi, że wpływa na serotonine i dopamine, więc zaburza sen, obniża libido, prowadzi do „zamulania” itd. Sam nie palę od nieco ponad miesiąca i to jest jedna z najlepszych decyzji w życiu. Czuję się znacznie lepiej, nagle zyskałem więcej siły niż po 2 miesiącach ciężkiego treningu, kondycja zdecydowanie lepsza, mam lepszy smak, lepiej czuję zapachy, lepiej się oddycha, odpoczynek jest pełniejszy. Czuję się jakbym miał zdecydowanie więcej energii.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *