Wszystko O Testosteronie

Testosteron Mity (Poznaj Największe Kłamstwa)

By  | 

testosteron mity

Testosteron Mity I Kłamstwa

Dziś problemem nie jest niedobór informacji. Problemem jest ich nadmiar.

W efekcie rodzi się bardzo wiele mitów, które potrafi nam szkodzić. Wiedza na temat testosteronu również posiada kilka swoich mitów, które dzisiaj chciałbym wyjaśnić.

Niski testosteron jest częścią procesu starzenia

Jeśli udasz się do lekarza ze swoimi problemami wynikającymi z niskiego testosteronu. Jest duża szansa, że usłyszysz coś w stylu: „to jest normalne w tym wieku”. Jednak Musisz wiedzieć, że nie jest to czymś normalnym.

Owszem, z wiekiem Twoje ciało faktycznie będzie produkować mniej testosteronu niż w młodości. Jednak to nie oznacza, że będziesz miał objawy związane z niskim testosteronem. W ogromnym stopniu wszystko zależy to od trybu życia.

Niski testosteron to tylko problemy z seksem

Jeśli czytałeś moje poprzednie wpisy, to wiesz, że to nieprawda. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Terapia hormonalna jest szybkim rozwiązaniem problemu

Plastry, żele, zastrzyki – istnieje wiele metod sztucznego dostarczania testosteronu do ciała.

Faktycznie te metody mogą przynieść szybkie efekty. Niestety musisz to potraktować jak podpisanie abonamentu ze swoim doktorem.

Na temat ryzyka i korzyści związanych z tym tematem napiszę innym razem, a dziś tylko zaznaczę jedną rzecz.

Terapia hormonalna nie leczy przyczyn niskiego testosteronu, lecz objawy.

Warto o tym pamiętać.

Jeśli chcesz porządnie podejść do tego tematu, to zainteresuj się poradnikiem, który pobierzesz w tym miejscu.

Testosteron powoduje agresję

Popularny mit, ale nie ma jasnych dowodów, które potwierdzają ten związek. Po pierwsze na agresję ma wpływ dużo więcej czynników niż sam testosteron. Najważniejszy jest fakt, że wysoki testosteron mają zarówno mężczyźni agresywni, jak i nieagresywni. Wyraźnie widać, że sam testosteron nie przekłada się na agresywność danej osoby.

Istnieje nawet możliwość, że to właśnie niski testosteron może powodować wybuchy agresji. Wynika to z faktu, że jego niski poziom przekłada się na niestabilność nastroju i rozdrażnienie.

Wysoki testosteron powoduje raka prostaty

Kiedyś wierzono, że wysoki poziom testosteronu jest przyczyną raka prostaty. Ten mit powstał na podstawie tylko jednej osoby! Naukowcy, zauważyli cofnięcie się tego typu raka u pacjenta, którego wykastrowano i w efekcie pośrednio zmniejszył się u niego poziom testosteronu. Takie podejście jest oczywiście czymś szalonym. Przeprowadzono wiele badań i nie znaleziono związku między wysokim testosteron i szansą wystąpienia raka prostaty. Jedynie osoby, które już mają rozwinięty ten typ raka. Powinny uważać, ponieważ podniesienie testosteronu może zaostrzyć cały problem.

Testosteron powoduje łysienie

Całe zamieszanie wynika z wniosków wyciągniętych na podstawie działania preparatów przeciwko utracie włosów. Mam tutaj na myśli środki, które blokują konwersję testosteronu do dihydrotestosteronu. W rzeczywistości wszystko wygląda trochę inaczej.

Po pierwsze przeciętna osoba, która cierpi z powodu łysienia ma mniej więcej taki sam poziom testosteronu, co osoba z pełnym zarostem na głowie.

Po drugie nie istnieje zależność: więcej testosteronu = więcej dihydrotestosteronu.

Inaczej mówiąc, jeśli masz zapisane w genach, że wyłysiejesz to manipulowanie poziomem testosteronu nic tutaj nie zmieni.

Na temat łysienia możesz przeczytać również tutaj.

Wysoki testosteron idzie w parze z brakiem inteligencji

Testosteron na zdrowym poziomie działa wręcz przeciwnie. Poprawia bystrość umysłu, pamięć oraz koncentrację.Wyższy poziom testosteronu spowalnia również proces degradacji tkanki mózgowej.

Na zakończenie

Jak widzisz nie masz się czego bać. Warto zadbać o swój testosteron i doprowadzić go do optymalnego poziomu. Jak to zrobić w naturalny sposób, dowiesz się pobierając ten poradnik.

1 Comment

  1. Counter Strike CSS

    Czerwiec 9, 2014 at 4:34 am

    Pozdrowienia dla prowadzących stronkę. Bardzo fajna strona.

    Godna polecenia. Pozdrawiam!